Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Wyremontowane, jasne i kolorowe – takie stołówki czekały na uczniów w szkołach, które zwyciężyły w 2. edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka” marki Delma. Nagrodę główną, czyli remont stołówki o wartości 30 tysięcy złotych, otrzymało 5 szkół. Kolejne 50 wygrało warsztaty mądrego gospodarowania żywnością przeprowadzane przez Banki Żywności.

364 szkoły z całej Polski wzięły udział w 2. edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka”. Pięć z nich wygrało remonty szkolnych stołówek – to nagroda główna, o którą rywalizowały szkoły. Ich uczniowie od września korzystają z odnowionych i funkcjonalnych extra szkolnych stołówek. Oto zwycięzcy:

  1. KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W SZCZECINIE
  2. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ WE WROCKACH
  3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MJR. HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO PSEUD. HUBAL W BISKUPCU
  4. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W MIŁORADZU
  5. SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA W KOBYLANCE

Cztery z nich to placówki, które uzyskały największą liczbę głosów. Zgodnie z regulaminem konkursu, piątą szkołę wybrało jury. Komisja Programowa, biorąc pod uwagę szczególne potrzeby szkoły oraz wyjątkowe zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w programie „Extra Szkolna Stołówka”, przyznała nagrodę Szkole Podstawowej Specjalnej w Kobylance. W kolejnych 50 placówkach z rankingu eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzili warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. Te szkoły oraz 50 następnych zostały także nagrodzone zestawem akcesoriów dekoracyjnych do stołówki.

O programie

Program „Extra Szkolna Stołówka” został zainicjowany przez markę Delma, a jego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Celem programu jest poprawa warunków, w jakich dzieci spożywają posiłki w szkole, oraz edukacja dotycząca kształtowania u najmłodszych właściwych nawyków żywieniowych i niemarnowania jedzenia.

W programie mogła wziąć udział każda szkoła podstawowa, która zarejestrowała się na stronie ww.extrastolowki.pl  w okresie od 1 marca 2018 r. do 17 czerwca 2018 r. Do zgłoszenia należało dodać aktualne zdjęcie szkolnej stołówki wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to właśnie w tej placówce powinna zostać ona wyremontowana. W czasie przewidzianym regulaminem każdy mógł oddać głos na wybraną szkołę, a na stronie internetowej programu pojawiły się również zadania, za które szkoła mogła zdobyć dodatkowe punkty.

Regulamin programu znajduje się na www.extrastolowki.pl

Inicjator programu – Delma

Partner społeczny – Federacja Polskich Banków Żywności

Oto filmowe podsumowanie 2. edycji programu „Extra Szkolna Stołówka”:

Warianty Smakowe

Delma Extra o Smaku Wiejskiego Masełka jest jedną z propozycji inspirowanych tradycyjnymi smakami.

Apetyczny zapach świeżych kromek chleba, wypełni Twoją kuchnię i przyciągnie do stołu całą rodzinę.

Tradycyjny smak masła w klasycznej Delmie Extra Maślany Smak niezmiennie sprawia, że kanapki smakują doskonale i szybko znikają z talerzy.